Για το ασφαλές άνοιγμα του σχολείου μας τη Δευτέρα 10 Ιανουαρίου παρακαλούμε να τηρήσετε τις παρακάτω οδηγίες:

1 Να προμηθευτείτε τα δωρεάν self-tests έως το Σάββατο 8 Ιανουάριου.

2 Όλοι οι μαθητές, ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΟΙ και ΑΝΕΜΒΟΛΙΑΣΤΟΙ να κάνετε τα self-tests 24 ώρες πριν έρθετε στο σχολείο.

3 Τα self-tests πρέπει να γίνουν ως εξής:

• Την Κυριακή 9 Ιανουαρίου για να έρθετε στο σχολείο τη Δευτέρα στις 10 Ιανουαρίου
  • Την Δευτέρα 10 Ιανουαρίου για να έρθετε στο σχολείο την Τρίτη 11 Ιανουαρίου
  • Την Πέμπτη 14 Ιανουαρίου για να έρθετε στο σχολείο την Παρασκευή 14 Ιανουαρίου.
  • Για την 2η εβδομάδα τα self-tests θα πρέπει να γίνουν τη Δευτέρα 17 Ιανουαρίου για να έρθετε στο σχολείο την Τρίτη και την Πέμπτη 20 Ιανουαρίου για να έρθετε στο σχολείο την Παρασκευή.

4 Το αποτέλεσμα του self-test πρέπει να δηλώνεται αμέσως μόλις γίνεται στο edupass.gov.gr ώστε  το σχολείο να έχει εγκαίρως τα αποτελέσματα και να εκδίδεται η σχολική κάρτα για να γίνονται τα παιδιά δεκτά στο σχολείο.

5 Οι μαθητές και οι μαθήτριες που βρίσκονται θετικοί να μένουν στο σπίτι.

Καλή μας αρχή, με υγεία!